Vitajte na stránke aquabiom.sk
  • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

  • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

  • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

  • Doprava zásielok ZDARMA

Skalničky

 

Dianthus gratianopolitanus ´Rubín´

 O ponuke skalničiek

Záhradníctvo Aquabiom ponúka široký výber skalničiek z vlastnej produkcie. Sortiment je čiastočne dopĺňaný výpestkami od priateľov skalničkárov. Predaj skalničiek začína s príchodom jari, ako to umožní vývoj počasia.

Skalničky sú vypestované v substráte s prevahou minerálnych zložiek: kamenná drvina, piesok, hlina. Obsahuje minimálny podiel rašeliny. Takto vypestované skalničky majú tuhé vyzreté pletivá a dobre sa ujímajú. Netrpia po vysadení za teplého suchého počasia presychaním a za daždivého premokrením. Neutrpia ani šok z prechodu do skalkového substrátu, či bežnej záhradnej pôdy ako to býva u rastlín vypestovaných v rašelinových substrátoch. Veľkosť kontajnerov je u väčšiny druhov 7×7 cm. V menšej miere 9×9 cm.  Takže koreňový bal nie je príliš veľký a nepoškodí sa pri vysádzaní skalničiek do úzkych dier a špár medzi kameňmi.

Rastliny si môžete prísť vybrať osobne alebo cez e-shop. Skalničky posielané cez e-shop sú kvôli zníženiu hmotnosti balíka a zamedzeniu poškodenia nadzemných častí zbavené vrchnej 1-2 cm hrubej vrstvy štrku tzv. povrchovej drenáže. V prípade, že ich hneď po obdržaní nevysadíte, je dobre vrchnú vrstvu štrku okolo skalničky späť doplniť. Viac o skalničkách

Zobrazených 1–24 z 505 výsledkovZobrazených 1–24 z 505 výsledkov

Translate »