Vitajte na stránke aquabiom.sk
  • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

  • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

  • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

  • Doprava zásielok ZDARMA

Údržby záhrad

Údržba záhrad a zelene

Údržba záhrad a zelene

Dôležitým predpokladom zachovania dlhodobo atraktívneho vzhľadu záhrady je popri profesionálnom návrhu a odbornej realizácii záhrady aj následná údržba záhrady v ďalších etapách jej života. A to platí aj v prípade  záhrad, ktoré boli navrhnuté a založené ako nízkoúdržbové.  Firma Aquabiom ponúka rôzne formy údržby záhrad a zelene.  Vyberte si možnosť, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Pravidelná údržba záhrady a zelene

Klientom zaneprázdneným pracovnými  povinnosťami, rodinou a tým, ktorí preferujú iné záľuby pred záhradníčením  ponúkame pravidelnú údržbu záhrady. Pravidelná údržba záhrady je vykonávaná v dohodnutých intervaloch počas celého vegetačného obdobia raz za týždeň, raz za dva týždne  a najmenej raz za mesiac, podľa náročnosti záhrady na údržbu.

Sezónna údržba záhrady a zelene

Pre nízkoúdržbové záhrady alebo klientov, ktorí majú čas a chuť na vykonávanie niektorých pravidelnosť vyžadujúcich úkonov, ako je napríklad kosenie trávnika, ponúkame sezónnu údržbu záhrady, ktorá sa vykonáva zvyčajne na začiatku a na konci vegetačného obdobia, kedy býva v záhrade veľa nárazových prác hlavne so strihaním, tvarovaním okrasných aj ovocných drevín, živých plotov, upratovaním lístia, strihaním uschnutých častí bylín, doplňovaním mulčovacej kôry, odstraňovaním uhynutých a dosádzaním nových rastlín, čistením jazierok, skaliek a podobne.

Jednorázová údržba záhrady a zelene

Klienti, pre ktorých je záhradníčenie ich koníčkom, záhrade venujú pravidelnú starostlivosť, ale nevedia si nájsť čas alebo nemajú dostatok síl či znalostí na niektoré časovo, technicky alebo odborne náročnejšie úkony ponúkame možnosť jednorázovej pomoci s údržbou záhrady podľa konkrétnej požiadavky v dohodnutom  rozsahu.

Rez ovocných stromov, kríkov a viniča

Ak máte na pozemku ovocné dreviny a neviete si rady s ich rezom, aby si udržali vhodný tvar a rodivosť, ponúkame  odborný rez ovocných stromov, kríkov aj viniča.

Ponuka služieb z oblasti údržby záhrad:

  • strihanie živých plotov, rez a tvarovanie okrasných drevín, rez a tvarovanie ovocných stromov, kríkov a viniča
  • kosenie trávnikov, prevzdušňovanie, odburiňovanie, hnojenie trávnikov, ošetrenie okrajov trávnika
  • údržba výsadieb – pletie buriny, čistenie, presvetľovanie, presádzanie a dosádzanie rastlín, hnojenie rastlín, doplnenie mulčovacej kôry, odstraňovanie nežiadúcich drevín
  • údržba  jazierok, biobazénov – prírodných kúpacích jazierok, skaliek, trvalkových záhonov
Translate »