Vitajte na stránke aquabiom.sk
  • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

  • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

  • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

  • Doprava zásielok ZDARMA

E-shop

Vážený zákazníci, žiaľ počasie túto jar mimoriadne nepraje rýchlemu vybavovaniu objednávok a ani rastlinkám v ich raste po zimnom odpočinku. Preto sa ospravedlňujem za dlhšiu dobu vybavovania objednávok v tomto období a prosím Vás o trpezlivosť. Určite sa na Vašu objednávku nezabudne. Objednávok je prirodzene teraz na jar veľa a dní, kedy ich je možné vybavovať bolo zatiaľ ako šafránu. Za pochopenie tejto náročnej situácie a Vašu trpezlivosť ďakujem. 

Zobrazujú sa všetky 2 výsledky


  • Iris laevigata “Alboviolacea” – Iris laevigata je skutočne vodný kosatec pôvodom zo Severnej Ameriky. Celoročne môže rásť v  hĺbke vody do 15 cm. Dá sa však pestovať aj v dostatočne vlhkej pôde mimo jazierka. Kultivar Iris laevigata “Alboviolacea” má takmer biele kvety s ľahkým fialovým nádychom a fally (vonkajšie okvetné lístky) široko otvorené. Úzke vnútorné okvetné lístky dómu majú pozdĺž stredu svetlofialový pruh. Listy sú svetlozelené. Kvitne v máji až júni. Výšku  v kvete má okolo 60-70 cm.

    Vysádza sa do plytkých zón záhradných jazierok, biobazénov alebo brehy potôčikov do hĺbky vody 0-15 cm. Možno ho vysadiť priamo do vrstvy riečneho štrku vysokej aspoň 10-15 cm, ktorým sú zasypané. Alebo sa vysádza do väčšieho kvetináča s priemerom okolo 30 cm a výškou 20 cm do ílovitej zeminy. Vhodné je prihnojenie pomaly sa uvoľňujúcim hnojivom podobne ako pri výsadbe lekna. Pre bohaté kvitnutie vyžaduje počas dňa aspoň 6 hodín priameho slnka.

  • Iris pseudacorus “Krill” – kultivar kosatca žltého s krémovo žltými kvetmi.  Vysádza sa na okraje jazierok, potôčikov na slnko alebo do ľahkého polotieňa  do hĺbky vody 0-20 cm. Možno ho pestovať aj mimo jazierka v bežnej záhradnej pôde. Dorastá do výšky 60-70 cm. Kvitne v máji až júni.


Zobrazujú sa všetky 2 výsledky

Filtrovať podľa ceny

Pozn.: V prípade lekien výška rastliny zodpovedá veľkosti kvetu
Translate »