Vitajte na stránke aquabiom.sk
  • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

  • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

  • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

  • Doprava zásielok ZDARMA

E-shop

Vážený zákazníci, žiaľ počasie túto jar mimoriadne nepraje rýchlemu vybavovaniu objednávok a ani rastlinkám v ich raste po zimnom odpočinku. Preto sa ospravedlňujem za dlhšiu dobu vybavovania objednávok v tomto období a prosím Vás o trpezlivosť. Určite sa na Vašu objednávku nezabudne. Objednávok je prirodzene teraz na jar veľa a dní, kedy ich je možné vybavovať bolo zatiaľ ako šafránu. Za pochopenie tejto náročnej situácie a Vašu trpezlivosť ďakujem. 

Zobrazujú sa všetky 2 výsledky


  • Cynoglossum amabile – psojazyk pochádza z Himalájí (Čína, Bhután, Tibet), kde rastie vo výškach 2600 až 3700 metrov nad morom.  Vyskytuje sa na trávnatých a  krovinatých  svahoch , pozdĺž  riek a ciest.

    V záhrade ho možno vysadiť do trvalkových záhonov a väčších skaliek.  Vyžaduje slnko po väščinu dňa a priepustný hlinitý substrát.  Kvitne v máji až júli blankytne modrými kvetmi.  Dorastá do výšky 20-30 cm.

  • Liriodendron tulipifera – tulipánovník ľaliokvetý má domovinu vo východnej a juhovýchodnej časti USA. Odtiať sa ako okrasná drevina rozšíril po celom svete  vďaka exotickému vzhľadu lýrovitýcvh listov a tulipán pripomínajúcich kvetov. Je to vysoký strom vhodný do veľkých záhrad a parkov. Možno ho pestovať aj v menších  záhradách pokiaľ sa každoročným rezom od mladého stromčeka udržuje v primeranej veľkosti. Kvitne v júni až júli.

    Jeho drevo je cenené  a používa sa na výrobu organov, nábytku a rezbárske účely.


Zobrazujú sa všetky 2 výsledky

Filtrovať podľa ceny

Pozn.: V prípade lekien výška rastliny zodpovedá veľkosti kvetu
Translate »