Vitajte na stránke aquabiom.sk
 • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

 • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

 • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

 • Doprava zásielok ZDARMA

6-8 cm

Zobrazuje sa všetkych 11 výsledkov


 • Bergeranthus jamesii – sukulent pochádzajúci z Južnej Afriky. Vyhovuje mu plné slnko aj úpal. Vyžaduje dobrú drenáž, a veľmi priepustný štrkovito-piesčitý minerálny substrát.V zime je vhodné použiť kryt proti zimnej vlhkosti.  Rozrastá sa pomaly, preto je vhodný aj do nádob. Kvitne v apríli až máji svietivo žltými kvetmi na stonkách vysokých do 6-7 cm.

 • Campanula ledebouriana – krásny malý skalkový zvonček pôvodom z Turecka a Kaukazu. V prírode rastie na slnečných stráňach na vápencových skalách a sutiach.

  Ideálna skalnička pre menšie skalky aj korytá. Vyžaduje slnko po väčšinu dňa ale vhodné je aj miesto kde je ľahký polotieň. Substrát potrebuje dobre priepustný s vápencovou drvinou. Vytvára husté 6-8 cm vysoké trsíky stoniek s úzkymi na koncoch oblými drobnými lístočkami. Fialové zvončeky sa objavujú koncom jari a až začiatkom leta. Cípy zvončekov sú výrazne dovonka ohnuté.

   

   

 • Crocus tommasinianus ‚Yalta‘  – fialový malý botanický krokus vhodný do skaliek, nádob, kvetinových záhonov alebo do lúčnych trávnikov. Vysádza sa na slnko alebo do ľahkého polotieňa. Vyhovuje mu piesčnato-hlinitá priepustná pôda. Kvety majú peknú farebnú kombináciu veľmi svetlo fialovej a tmavšej fialovej farby Kvitne  v marci. Je vysoký do okolo 6-7 cm.

 • Delosperma „Sunrise“ –  malá delosperma  so sýto  oranžovými kvetmi. Vysádza sa do skaliek alebo nádob na plné slnko do priepustného štrkovito-piesočnato -hlinitého substrátu  bez obsahu rašeliny na dobre drenážované miesto. Na jar a v lete pre bohaté kvitnutie vyžaduje dostatok vlahy. V zime ju treba chrániť pred nadmernou vlhkosťou. Kvitne na jar v máji až júni a na jeseň v septembri až októbri. Vytvára koberce vysoké okolo 5 cm.

 • Dianthus „OK“ – krásny miniatúrny klinček, ktorý vytvára veľmi husté kompaktné  vankúšiky. Je ideálny do skaliek  či suchých múrikov na slnku aj do miniskaliek v nádobách.Vysádza sa do priepustného  štrkovito-piesočnatého substrátu do štrbín medzi kamene. Kvitne v  máji až júni.. V dobe kvitnutia má výšku 6-8 cm.

 • Dianthus gratianopolitanus „Rubín“ patrí medzi  najtmavšíe červené skalkové klinčeky. Vysádza sa do skaliek, vyvýšených záhonov alebo nádob na dostatočne slnečné miesto.  Pri nedostatku slnka staršie rastliny napadajú hubové choroby a postupne chradnú. Substrát má byť výživnejší a dobre priepustný s prímesou ostrého piesku a kamennej drviny. Kvitne v máji až júni. V kvete má výšku okolo 8 cm.

 • Edraianthus horvatii sa vyskytuje v severnom Macedónsku, severnom Grécku a v juhovýchodnom Albánsku. V prírode rastie na kamenitých svahoch  a suťoviskách v spoločenstvách nízkych tráv. V skalke ho treba vysadiť na stranu odvrátenú od slnka alebo do mierneho polotieňa, nakoľko neznáša slnečný úpal. Kvitne v júni. V dobe kvitnutia je  4-6 cm vysoký.

 • Gentiana verna ‚Alba‘- vzácna bielokvetá forma horca jarného. Vyžaduje svetlé ale chladnejšie a nevysychavé stanovište a  humózny, dobre priepustný substrát. V kvete má výšku 6-8 cm. Kvitne  koncom apríla a v máji.

 • Saxifraga marginata var. boryi – lomikameň obrúbený je botanický druh s výskytom v Južných Karpatoch, v Apeninách a v horách Balkánu. Rastie v puklinách na skalách prevažne na vápenci vo výške  1000 až 2300 metrov nad morom.  V záhradách sa pestuje na skalkách alebo v miniskalkách v nádobách či korytách na miestach  chránených pred poludňajším úpalom. Znesie však viac slnka než býva u lomikameňov zvykom. Potrebuje priepustný no nevysýchavý substrát s vápencovou drvinou. Výška rastliny v dobe kvitnutia je okolo 6-8 cm. Kvitne v marci až apríli veľkými čisto bielymi kvetmi. Charakteristické pre Saxifragu marginatu var. boryi sú u plne rozkvitnutývh kvetov nadol ohnuté okvetné lístky.

 • Scilla bifolia – scila dvojlistá rastie v Európe a juhozápadnej Ázii. V prírode rastie na vlhších stanovištiach  s humóznou, úživnou  hlinito-piesočnatou pôdou na lúkach aj v listnatých lesoch.

  V záhrade ju možno pestovať v skalkách, trvalkových záhonoch aj v nádobách. Vyhovuje jej slnko aj polotieň a bežná vlhšia záhradná pôda. Kvitne v marci až apríli. Je vysoká 6-8 cm.

 • Scutellaria alpina –  rastie v horách južnej a strednej Európy a v Ázieii na Sibíri. Vyskytuje sana vápencových podložiach na horských lúkach, skalnatých svahoch a skalách v horskom a alpínskom pásme až do výšky 2500 metrov nad morom.

  Na pestovanie je to nenáročná skalnička. Je vhodná do skaliek, suchých múrikov aj nádob. Vyžaduje slnko po väčšinu dňa a priepustný kamenitý substrát  Kvitne v júni  až auguste dvojfarebnými hluchavkovitými  kvetmi v kombinácii svetlofialovej a bielej.  Vytvára plazivé koberčeky, ktoré tesne kopírujú podklad. v kvete má výšku 6-8 cm


Zobrazuje sa všetkych 11 výsledkov

Filtrovať podľa ceny

Substrát

Výška dospelej rastliny

Filters:
Pozn.: V prípade lekien výška rastliny zodpovedá veľkosti kvetu
Translate »