Vitajte na stránke aquabiom.sk
 • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

 • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

 • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

 • Doprava zásielok ZDARMA

40-60

Zobrazuje sa všetkych 8 výsledkov


 • Acorus calamus „Variegatus“ – variegátna forma puškvorca obyčajného. Má dekoratívne pozdĺžne bielo až krémovo panašované kosatcovité listy. Mladé rašiace listy sú intenzívne červené. Vysádza sa na okraje jazierok, potokov a do koreňových čistiarní. Vyžaduje slnko alebo mierny polotieň. Optimálna hĺbka vody je pre túto rastlinu  0-15  cm.

 • Agave parryi ssp. neomexicana  – zimovzdorná agáve pôvodom z najkrajnejšieho severu Mexika, Nového Mexika a Texasu. V prírode sa vyskytuje na skalnatých suchých svahoch do výšky 2000 metrov nad morom. Znáša mrazy až do -29 stupňov Celzia. V zime vyžaduje sucho, vhodný je kryt proti zimnej vlhkosti.  Pestuje sa vo väčších skalkách v spoločnosti zimovzdorných kaktusov a sukulentov vo veľmi priepustnom štrkovito-piesočnatom substráte a na plnom slnku. Ružica sivozelených listov u tohto poddruhu dorastá pomaly až do priemeru 60 cm.

   

 • Dryopteris erythrosora „Brilliance“ – dekoratívna forma paprade s jasnočervenými mladými listami, staršie listy majú bronzový nádych. Vysádza sa do polotieňa až tieňa do bežnej záhradnej pôdy. Dorastá do výšky 40-50 cm.

 • Echinacea purpurea je trvalka pochádzajúca zo Severnej Ameriky. Je dobre známa aj ako liečivá rastlina. Prípravky z echinacei slúžia najmä na podporu imunitného systému. V prírode majú kvety prevažne purpurovú farbu. Dnes však už existuje veľa kultivarov echinacei s rôzne sfarbenými kvetmi od bielej, cez krémovú, žltú, oranžovú, červenú, ružovú až po hnedohrdzavú a je aj mnoho odrôd s veľkou rozmanitosťou tvaru kvetov. Echinacea je vhodná do trvalkových záhonov na  slnečných miestach alebo len v miernom polotieni. Má rada ľahšie priepustné pôdy. Kvitne od júla do októbra. Dorastá do výšky 40-80 cm.

 • Kniphofia uvaria „Flamenco“ –  Kleopatrina ihla je atraktívna trvalka pôvodom z južnej Afriky, kde rastie v stepných a lesostepných biotopoch. Ako okrasná rastlina sa pestuje v záhradách a parkoch v trvalkových záhonoch, veľkých skalkách alebo v nádobách. Na pestovanie je nenáročná. Vyžaduje slnečnú polohu. Na pôdu nemá zvláštne nároky. Dobre znáša aj sucho. Dorastá do výšky 40-60 cm. Kvitne v júni až júli. Kultivar „Flamenco“ na jednej rastline vytvára čisto tmavo oranžové aj čisto žlté kvety. Zvyčajne viac oranžových.

   

 • Lilium bulbiferum – ľalia cibuľkonosná  má pôvod v južnej a strednej Európe. Vyskytuje sa  v podhorskom a v nižšom  horskom pásme  na lúkach, okrajoch lesov a svetlých krovinatých  svahoch. V záhradách sa uplatní vo väčších skalkách, trvalkových výsadbách aj v nádobách. Potrebuje slnko alebo len ľahký polotieň a priepustný výživnejší substrát.  Má veľké ohnivo oranžové kvety exotického vzhľadu. Kvitne koncom mája a v júni. Je vysoká 40-60 cm.

  V pazuchách listov sa jej tvoria malé pacibuľky, z ktorých v pôde vyrastú nové rastlinky.

   

 • Sagittaria sagittifolia „Flore PLeno“ – vzácna forma šípovky vodnej s mimoriadnymi plnými snehobielymi kvetmi. Vysádza sa na okraje jazierok do hĺbky vody 5-15 cm na slnko aj do polotieňa. Je vysoká 40-60 cm. Kvitne v júni až auguste.

  Túto vodnú rastlinu je možné posielať obvykle až od polovice mája.

 • Schizostylis coccinea – má svoju domovinu v  Južnej Afrike v Lesote a Zimbabwe. V prírode rastie v močariskách a na brehoch tečúcich a stojatých vôd na otvorených slnečných stanovištiach. Je to hľuznatá rastlina z čeľade irisovitých. Má klasnaté súkvetia červených, lososovoružových alebo bielych kvetov, ktoré pripomínajú gladioly.

  Schyzostylis coccinea je cenný neskorým jesenným kvitnutím. Pestuje sa ako okrasná rastlina na plytkých okrajoch záhradných jazierok. Možno ho však  pestovať aj v trvalkových záhonoch mimo jazierka. Vyžaduje slnko po väčšinu dňa a vlhkú výživnú pôdu. Dorastá do výšky 40-60 cm. Kvitne v septembri až októbri. Je mrazuvzdorný do -10 stupňov Celzia. Preto v chladnejších oblastiach je vhodné vysádzať ho do väčších nádob, ktoré sa na zimu odložia do chránených chladných priestorov, kde však teplota neklesne pod -10 stupňov.


Zobrazuje sa všetkych 8 výsledkov

Filtrovať podľa ceny

Substrát

Svetelné podmienky

Výška dospelej rastliny

Filters:
Pozn.: V prípade lekien výška rastliny zodpovedá veľkosti kvetu
Translate »