Vitajte na stránke aquabiom.sk
 • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

 • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

 • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

 • Doprava zásielok ZDARMA

2-4 cm

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky


 • Globularia meridionalis – vyskytuje sa v horách Balkánu, Apeninách a juhovýchodných Alpách. V prírode rastie na vápencoch na kamenitých stráňach a skalách. Vystupuje až do výšky 2800 metrov nad morom.

  Vysádza so do skaliek a suchých múrikov na slnečné suchšie miesta do priepustného substrátu s vyšším podielom vápencovej drviny. Rozrastá sa pomaly, preto je vhodná aj do miniskaliek v nádobách. Vytvára kompaktné nízke koberčeky z tuhých lesklých tmavozelených listov. Kvitne na stonkách vysokých 1-4 cm svetlomodrými guľovitými súkvetiami. Kvitne dlho od mája až do júla.

 • Ornithogalum nanum –  pochádza z Balkánu. V prírode rastie na suchých horských úbočiach.

  V záhradách sa toto krásne nízke ornitogalum pestuje podobne ako iné drobné cibuľoviny v skalkách, na vyvýšených záhonoch alebo v nádobách. Vyžaduje slnečnú polohu, priepustný substrát, a suchšie podmienky. Kvitne v marci až apríli, množstvom bielych  hviezdicovitých kvetov sediacich celkom na povrchu.

 • Saxifraga ‚Henri Rousseau‘ – kultivar lomikameňa zo sekcie Porphyrion. Má svetložlté kvety s oranžovými peľovými tyčinkami.  Kvety sú po 3-5 na krátkych stonkách.  Pestuje sa vo vápencových skalkách alebo miniskalkách v nádobách.  Sadí sa na východné strany skalky alebo iné miesta chránené pred horúcim poludňajším a popoludňajším slnkom, do škár medzi kamene alebo do otvorov v mäkkom travertíne – penovci. Substrát má byť mierne vlhký, dobre priepustný s obsahom vápencovej drviny. Rozrastá sa pomaly. Listové ružice sú sýtozelené, vytvárajú pevné kopčeky vysoké  2-4 cm. Kvitne v marci až apríli.


Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Filtrovať podľa ceny

Mesiac kvitnutia

Substrát

Svetelné podmienky

Výška dospelej rastliny

Filters:
Pozn.: V prípade lekien výška rastliny zodpovedá veľkosti kvetu
Translate »