Vitajte na stránke aquabiom.sk
 • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

 • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

 • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

 • Doprava zásielok ZDARMA

15-30

Zobrazuje sa všetkych 7 výsledkov


 • Allium carinatum susp. pulchellum – vyskytuje sa dnes už pomerne vzácne v celej južnej Európe okrem Iberského polostrova. Rastie na kamenistých pôdach na lúkach a krovinatých svahoch od nížin po horské pásmo.

  V záhrade sa pestuje v skalkách a trvalkových záhonoch. Je to nenáročná cibuľovina na slnko alebo do ľahkého polotieňa. Rastie dobre v bežnej záhradnej pôde. V júni až auguste vytvára strapaté vzdušné súkvetia ružových kvetov na stonkách vysokých 15 – 30 cm.

  Balenie obsahuje 10 cibuliek.

 • Buphthalmum salicifolium – rastie v južnej a strednej  Európe od pahorkatín až po subalpínske pásmo. Je to vyššia a robustnejšia skalnička vhodná do väčších skaliek aj na predné okraje trvalkových záhonov na slnko. Dobre znáša aj suchšie miesta. Dosahuje výšku 15 až 25 cm. Je cenná neskorým kvitnutím  v júli až auguste.

 • Linum alpinum – ľan  alpský je európsky druh. Rastie v Alpách , Pyrenejách, Karpatoch v horských oblastiach na  slnečných suchých lúkach a skalnatých stráňach. V záhradách je vysádzaný do skaliek aj trvalkových záhonov. Vyhovujú mu slnečné polohy a suchšia ,vápenatá, priepustná pôda. Vytvára jemnolisté trsy vysoké 15-30 cm. Kvitne v máji až júli.

 • Primula secundiflora – jedna z najkrajších vlhkomilných himalájskych prvosienok. Pochádza z Číny z provincíí Sichuan a Yunnan. Rastie tu hojne v spoločenstvách vlhkých horských lúk v nadmorskej výške 3500 – 4500 m. Napriek vysokohorskému pôvodu v našich aj nížinných podmienkach sa jej darí veľmi dobre. Je ideálna na okraje záhradných jazierok a potôčikov alebo do vlhkých rašelinových záhonov, či na vlhké miesta v skalkách. Možno ju pestovať aj v nádobe s inými vlhkomilnými rastlinami. Vysádza sa na slnko alebo do polotieňa do humózneho substrátu (zmes kyslej rašeliny, listovky,  hrubého piesku a drobného štrku). Tvorí husté prízemné listové ružice. Listy sú oválne pomerne úzke, na okrajoch jemne zúbkaté a stálozelené.  Rozrastajú sa pomalšie než iné príbuzné vlhkomilné prvosienky. Kvitne v júni až júli súkvetiami výraznej purpurovej farby. Stonky pri kvetoch sú silno pomúčené. V dobe kvitnutia je vysoká 15-30 cm.

 • Verbascum „Letitia“ – veľmi pekný vytrvalý divozel, ktorý je náhodným hybridom medzi Verbascum dumulosum a Verbascum spinosum. Našiel ho W.K. Aslet pri R.H.S. Gardens vo Wisley a pomenoval po svojej manželke. Vyznačuje sa dlhou dobou kvitnutia a  mrazuvzdornosťou do -20,5 stupňa Celzia. Potrebuje suchšie slnečné  miesto alebo mierny polotieň a hlinitopiesčitú priepustnú pôdu. Hodí sa do skaliek aj kvetinových záhonov. Vytvára stálozelené  kríčkovité trsy vysoké 15-30 cm. Listy sú sivozelené plstnaté. Kvitne bohato svetlo žltými kvetmi s červeným stredom  celý máj, jún až začiatok júla.

 • Veronica gentianoides –  rastie na Kaukaze, Kryme, v Malej Ázii a Iráne. V prírode sa vyskytuje v horách na vlhkých lúkach, okrajoch lesov a v riedkych krovinatých porastoch od horského až po alpínske pásmo až do nadmorskej výšky 3000 metrov.  V záhradách sa pestuje v skalkách a trvalkových výsadbách. Vysádza sa na slnko (nie však na úpalové miesta)  alebo do polotieňa.  Substrát potrebuje rovnomerne vlhký a priepustný. Vytvára trsy vysoké okolo 30 cm, ktoré bohato kvitnú dlhými súkvetiami veľmi svetlomodrých kvetov. Kvitne v apríli až máji.

 • Veronica teucrium ‚Knallblau‘ –  Veronika s najkrajšie sfarbenými modrými kvetmi. Botanický druh Veronica teucrium rastie v strednej a východnej Európe a v Malej Ázii. Kultivar ‚Knallblau‘ sa vyznačuje nádherne azúrovo modrými kvetmi  usporiadanými v kláskovitých súkvetiach. Na pestovanie je celkom nenáročná. Rastie dobre v každej bežnej priepustnej záhradnej pôde na slnku alebo v ľahkom polotieni.  Pôda by nemala byť príliš suchá. Vytvára trsy vysoké 15-30 cm. Kvitne v máji až júli. Spätný rez po odkvitnutí podporí opakovanie kvitnutia koncom leta.

   


Zobrazuje sa všetkych 7 výsledkov

Filtrovať podľa ceny

Mesiac kvitnutia

Substrát

Svetelné podmienky

 • chrániť pred poludňajším úpalom
 • odklon od slnka
 • polotieň 4
 • slnko 7
 • slnko dopoludnia
 • tieň

Výška dospelej rastliny

Filters:
Pozn.: V prípade lekien výška rastliny zodpovedá veľkosti kvetu
Translate »