Vitajte na stránke aquabiom.sk
 • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

 • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

 • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

 • Doprava zásielok ZDARMA

1-2 cm

Zobrazuje sa všetkych 11 výsledkov


 • Dianthus myrtinervius – pochádza z hôr Macedónska, kde rastie na kamenitých svahoch. Tento miniatúrny klinček aby si zachoval svoj nízky a kompaktný vzrast vyžaduje chudobnú pôdu a suchú slnečnú polohu. Uplatní sa v malých skalkách a miniskalkách v nádobách. Kvitne v apríli až máji. Vytvára koberčeky vysoké len do jedného centimetra.

 • Heteroteca jonesii – pochádza z USA  z juhozápadu štátu Utah, kde rastie vzácne na skalách a  jemných sutiach v nadmorskej výške 1500 až 2700 metrov.  Zatiaľ je  to pomerne málo rozšírená skalnička ideálna na suché až úpalové miesta v skalke. Vhodná je aj do miniskaliek v nádobách. Vytvára nízke husté striebornozelené koberčeky kopírujúce terén. Vyžaduje plné slnko, sucho, dobrú drenáž a minerálny priepustný substrát len s minimom humusovej zložky. Kvitne dlho od konca  apríla až do júna. Výška rastliny je 2 cm.

 • Raoulia australis je endemitom Nového Zélandu. Raoulia je pôdopokryvná, veľmi nízka skalnička so sivozelenými drobnými listami. Sadíme ju na slnečné, ale nie úpalové miesta v skalke, kde sa môže rozrastať na povrchu väčších kameňov. Kvitne v júni. Výšku má len 1-2 cm, rozrastá sa pomaly.

 • Saxifraga ‚Niobe‘ – kultivar lomikameňa zo sekcie Porphyrion.  Vysádza sa do otvorov v travertíne alebo tesných štrbín medzi kameňmi do priepustného substrátu na východné expozísie skalky.  Je vhodný aj do korýt umiestnených na dopoludňajšom slnku. Kvitne v marci až apríli svetlo ružovofialovými prisadnutými kvetmi. Rozrastá sa pomaly v podobe tuhých sivozelených koberčekov vysokých len 1-2 cm.

 • Saxifraga ‚Vinetou‘ – krásny kultivar lomikameňa zo sekcie Porphyrion. Pestovať ho možno v travertínových a špárových skalkách alebo v miniskalkách v nádobách. Vyžaduje miesto odklonené od slnka, t.j.  severovýchodnú až východnú stranu skalky. Pri pestovaní v koryte alebo inej nádobe ich treba mať umiestneté tak aby boli len na rannom a dopoludňajšom slnku. Vysádza sa do úzkych medzier medzi kamene alebo priamo do travertínu. Substrát potrebuje mierne vlhký, dobre priepustný s prímesou vápencovej drviny. Vytvára kompaktné vypuklé bochníčky, neskôr nízke koberčeky, kopírujúce povrch. Sýto ružovočervené kvety sú celkom prisadnuté k listovým ružiciam. Kvitne hojne v marci až apríli.

 • Saxifraga ‘Plisé 2’ –  kultivar lomikameňa zo sekcie Porphyrion s ružovými kvetmi na krátkych stonkách. Názov kultivaru hovorí, že kvety svojím tvarom pripomínajú plisovanú sukňu. Vyhovuje mu  poloha odklonená od slnka,  severné a východné úbočia skalky, veľmi vhodný je aj na pestovanie v nádobách s ranným až skorým dopoludňajším slnkom. Vysádzať ho možno priamo do otvorov v travertíne alebo úzkych štrbín medzi kameňmi do skalky z nasiakavých hornín ( napríklad travertín, pieskovec, ryolit). Substrát má mať priepustný, s vápencovou drvinou a mierne vlhký. Kvitne v marci až apríli. Vytvára  tuhé zeleno striebristé bochníčky vysoké 2 cm. Do šírky sa rozrastá pomaly.

 • Saxifraga ‘Tvuj úspěch’ –  kultivar lomikameňa zo sekcie Porphyrion s tmavo ružovočervenými a celkom prisadnutými kvetmi.  Vyhovuje mu  poloha odklonená od slnka,  severné až východné úbočia skalky, veľmi vhodný je aj na pestovanie v nádobách s ranným až skorým dopoludňajším slnkom. Vysádzať ho možno priamo do otvorov v travertíne alebo úzkych štrbín medzi kameňmi do skalky z nasiakavých hornín ( napríklad travertín, pieskovec, ryolit). Substrát má mať priepustný, s vápencovou drvinou a mierne vlhký. Kvitne v marci až apríli. Vytvára kompaktné bochníčky vysoké 2-3 cm. Do šírky sa rozrastá pomaly.

 • Saxifraga „Allendale Ballet“ – kultivar lomikameňa zo sekcie Porophyllum s veľkými prisadnutými bielymi kvetmi s výrazným ružovočerveným stredom. Rozrastá sa pomaly. Potrebuje stanovište odklonené od slnka, severné až východné úbočia skalky, veľmi vhodný je aj na pestovanie v nádobách s ranným až skorým dopoludňajším slnkom. Sadíme ho najlepšie do otvorov v travertíne alebo špár vo vápencovej skalke. Substrát má byť priepustný, s vápencovou drvinou a mierne vlhký. Kvitne v marci až apríli. Vytvára kompaktné bochníčky vysoké 1-2 cm.

 • Saxifraga x poluanglica ‚Tvoje Píseň‘ – kultivar lomikameňa zo sekcie Porphyrion. Patrí k dobre rastúcim a bohato kvitnúcim na východných a severných úbočiach skalky, ktoré sú zatienené po väčšiu časť dňa. Vysádza sa do otvorov v travertíne alebo tesných štrbín medzi kameňmi do priepustného substrátu. Je vhodný aj do korýt umiestnených na dopoludňajšom slnku. Kvitne v marci až apríli svetlo ružovofialovými prisadnutými kvetmi. Vytvára koberčeky vysoké len 1-2 cm.

 • Scleranthus uniflorus – pôdopokryvná nízka pomaly sa rozrastajúca skalnička pripomínajúca jemný mach je príbuzná klinčekov. Pochádza z Nového Zélandu.  Je vhodná do skaliek, miniskaliek v nádobách alebo do suchých múrikov. Ideálna na pokrytie rôznych plôch v japonských, klasických aj  moderných záhradách. Vytvára veľmi nízke husté  sviežo zelené koberčeky, ktoré kopírujú terén alebo obrastajú celé kamene.  Vyžaduje dobre priepustnú piesočnato-štrkovitú pôdu. Kvitne v júli až auguste drobnými prisadnutými bielymi kvietkami. Výška koberčekov je do 1 -2 cm.

 • Scleranthus uniflorus ´Olive´ – pôdopokryvná nízka pomaly sa rozrastajúca skalnička pripomínajúca jemný mach je príbuzná klinčekov. Pochádza z Nového Zélandu.  Je vhodná do skaliek, miniskaliek v nádobách alebo do suchých múrikov. Ideálna na pokrytie rôznych plôch v japonských, klasických aj  moderných záhradách. Vytvára veľmi nízke husté koberčeky, ktoré kopírujú terén alebo obrastajú celé kamene. Kultivar Scleranthus uniflorus ´Olive´sa na slnku sfarbuje  do bronzova. Vyžaduje dobre priepustnú piesočnato-štrkovitú pôdu. Kvitne v júli až auguste drobnými prisadnutými bielymi kvietkami. Výška koberčekov je do 1 -2 cm.


Zobrazuje sa všetkych 11 výsledkov

Filtrovať podľa ceny

Substrát

Svetelné podmienky

Výška dospelej rastliny

Filters:
Pozn.: V prípade lekien výška rastliny zodpovedá veľkosti kvetu
Translate »