Abies concolor „Compacta“ – pomaly rastúca forma jedle srienistej. Je vhodná na slnko do väčších skaliek, do zmiešaných záhonov aj ako solitér do malých záhrad a predzáhradiek. Dobre znáša sucho, úpal aj znečistené ovzdušie
Abies koreana „Eskimo“ – čarovník jedle kórejskej s veľmi malými ročnými prírastkami a namodralým ihličím. Vysádza sa na slnečné a polotienisté miesta do skalky alebo do skupiniek s inými čarovníkmi. Má guľovitý až eliptický rast.
Abies koreana „Grubelle“ – čarovník jedle kórejskej s veľmi malými ročnými prírastkami. Rastie plocho guľovite. Vhodný do skaliek aj miniskaliek. Chrániť pred silným poludňajším a popoludňajším slnkom.
Abies pinsapo „Aurea“ – tento čarovník jedle španielskej sa vyznačuje žltým ihličím na mladých koncových vetvičkách. Sadíme ho na slnko, prípadne do mierneho polotieňa.
Abies procera „Blaue Hexe“ – pomaly rastúci čarovník jedle vznešenej s modrosivým ihličím. Znáša aj slnečné suchšie stanovisko. Vhodný do skaliek aj väčších nádob.
Bletilla striata – krásna terestrická orchidea z Ďalekého východu. Jej domovinou je Japonsko, Kórea, Myanmar a stredná Čína. V prírode rastie na okrajoch vlhkých lesov a na lesných čistinkách v humóznych piesočnatých pôdach.
V záhradách sa pestuje na vlhkých miestach v polotieni v dobre priepustnom humóznom substráte. Je vhodná aj na okraje jazierok do nulovej hĺbky vody. V tomto prípade vodu v zime necháme klesnúť nižšie, aby hľuzy v zime mali suchší substrát. Rastlina je mrazuvzdorná do -23 stupňov Celzia. Treba jej však zabezpečiť suchšie zimovanie. Výborne sa osvedčilo zakrytie hrubšou vrstvou lístia a navrch prekrytie vodonepriepustnou fóliou. Kvitne v máji až júni ružovými , vzácnejšie bielymi kvetmi, dorastá do výšky 30-40 cm.
Laburnum anagyroides – štedrec ovisnutý – menší strom alebo veľký ker divo rastúci v južnej Európe, nazývaný aj pravý zlatý dážď. Kvitne bohato strapcami zlatožltých kvetov podobných na kvety agátu. Dorastá do výšky 3 až 5 metrov, veľmi staré jedince sú aj vyššie. Kvitne v máji až júni.
Liriodendron tulipifera – tulipánovník ľaliokvetý má domovinu vo východnej a juhovýchodnej časti USA. Odtiať sa ako okrasná drevina rozšíril po celom svete vďaka exotickému vzhľadu lýrovitýcvh listov a tulipán pripomínajúcich kvetov. Je to vysoký strom vhodný do veľkých záhrad a parkov. Možno ho pestovať aj v menších záhradách pokiaľ sa každoročným rezom od mladého stromčeka udržuje v primeranej veľkosti. Kvitne v júni až júli.
Jeho drevo je cenené a používa sa na výrobu organov, nábytku a rezbárske účely.
Magnólia sieboldii – krásna magnólia s nezvyčajnými kvetmi pochádza z juhovýchodnej Áazie a Japonska.. Rastie ako väčší ker alebo menší strom vysoký 3-5 metrov. Kvety s melónovou vôňou sa začínajú otvárať od neskoršej jari a postupne rozkvitajú až dopolovice leta. Dozreté veľké semeníky sýtočervenej farby pôsobia tiež veľmi dekoratívne. Vysádza sa na slnečné miesta aj do polotieňa. Je vhodná aj do menších záhrad a do predzáhradok. Uplatní sa v zmiešaných výsadbách aj ako solitér.
Magnolia stellata – magnólia hviezdokvetá pôvodom z Japonska je menšia krovitá magnólia vhodná aj do malých záhrad a predzáhradok. Vyhovuje jej bežná záhradá pôda s neutrálnou až mierne kyslou reakciou a slnečná až polotienistá poloha. Vytvára viacero kmeňov. Kvitne skoro, koncom marca až začiatkom apríla ešte pred olistením veľkým množstvom veľkých bielych jemne voňajúcich kvetov.
Magnolia stellata „Leonard Messel“- kultivar magnólie hviezdokvetej s ružovými kvetmi je menšia krovitá magnólia vhodná aj do malých záhrad a predzáhradok. Vyhovuje jej bežná záhradá pôda s neutrálnou až mierne kyslou reakciou a slnečná až polotienistá poloha. Vytvára viacero kmeňov. Kvitne bohato koncom marca až začiatkom apríla ešte pred olistením veľkými ružovými jemne voňajúcimi kvetmi.
Picea orientalis „Profesor Langner“ – miniatúrny čarovník smreka východného. Má veľmi malé ročné prírastky do 2 centimetrov a krátke ihličie. Vytvára hustú guľovitú formu. Ideálna drevina do malých skaliek na svetlé až polotienisté stanovisko.
Pinus leucodermis „Schmidtii“ – veľmi pomaly rastúci čarovník borovice bielokorej so sýtozeleným ihličím. Vyžaduje slnečné stanovište, dobre znáša sucho. Je vhodná do malých skaliek aj do nádob.
Pinus mugo „Ježek“ – veľmi hustý kompaktný čarovník borovice kosodreviny.- Vysádzame ho do skaliek aj do skalkových korýt na slnku. Dobre znáša úpal a sucho. Rastie veľmi pomaly.
Pinus nigra „Compacta“ – pomaly rastúca forma borovice čiernej s ročným prírastkom okolo 5 cm. Vysádza sa na slnečné miesta do pozadia skalky alebo do zmiešaných drevinových záhonov.
Pinus nigra „Wuerstle“ – Pomaly rastúca forma borovice čiernej s veľmi dlhým ihličím. Vhodná na slnko do pozadia skaliek, do malých predzáhradok a záhrad.
Pinus strobus „Nana“ – kompaktná forma borovice hladkej. Rastie pomaly do plocho elipsovitého tvaru. Má jemné ihličie. Je vhodná do väčších skaliek, do predzáhradok a menších záhrad.
Pinus uncinata „Kostelníček“- krásny čarovník borovice barinnej s malými ročnými prírastkami a sýtozelenou farbou ihličia. Pre veľmi pomalý rast je vhodná aj do malých skaliek a miniskaliek v nádobách. Potrebuje slnečné miesto, dobre znáša sucho a úpal.
Syringa meyeri „Palibin“ – malý orgován s výraznou vôňou kvetov, vhodný do skaliek aj nádob, do malých predzáhradok a zmiešaných záhonov. Pestujeme ho na slnečnom stanovišti, na pôdu je nenáročný. V prípade potreby ho striháme po odkvete.