Vitajte na stránke aquabiom.sk
 • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

 • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

 • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

 • Doprava zásielok ZDARMA

600

Zobrazuje sa všetkych 12 výsledkov


 • Agave parryi ssp. neomexicana  – zimovzdorná agáve pôvodom z najkrajnejšieho severu Mexika, Nového Mexika a Texasu. V prírode sa vyskytuje na skalnatých suchých svahoch do výšky 2000 metrov nad morom. Znáša mrazy až do -29 stupňov Celzia. V zime vyžaduje sucho, vhodný je kryt proti zimnej vlhkosti.  Pestuje sa vo väčších skalkách v spoločnosti zimovzdorných kaktusov a sukulentov vo veľmi priepustnom štrkovito-piesočnatom substráte a na plnom slnku. Ružica sivozelených listov u tohto poddruhu dorastá pomaly až do priemeru 60 cm.

   

 • Bergenia cordifolia „Flirt“-  jeden z najmenších kultivarov bergenie so svietivými lososovoružovými kvetmi, do väčších skaliek, do nádob aj trvalkových záhonov. Sadí sa na slnko alebo do polotieňa do priepustnej záhradnej pôdy. Pôda má byť mierne vlhká. Kvitne v apríli až máji. Dosahuje výšku 15-20 cm.

 • Colchicum autumnale „Waterlily“ – plnokvetý záhradný kultivar jesienky obyčajnej svojimi veľkými neprehliadnuteľnými kvetmi pripomína kvety lekna. Je vhodná do skaliek, záhonov aj väčších nádob. Pre bohaté kvitnutie potrebuje slnečnú polohu, priepustnú nie príliš suchú pôdu a každoročné prihnojenie hnojivom na cibuľoviny. Kvitne v auguste až septembri kedy je celkom bez listov. V kvete má výšku 10-15 cm. Listy vyháňa na jar, zaťahujú v polovici leta. Sú vysoké 20-25 cm.

 • Cyclamen hederifolium – cyklámen neapolský je prirodzene rozšírený v Stredomorí od južného Francúzska až po západné Turecko v svetlých lesoch, krovinatých porastoch, na skalnatých stráňach a suťoviskách. V skalke ho pestujeme na svahoch odklonených od slnka, v polotieni alebo v podraste pod vyššími drevinami ako hájničku. Substrát má byť dobre priepustný.piesčito kamenitý s obsahom humusu. Kvitne v auguste až septembri. Je vysoký 10-15 cm.

 • Dryopteris erythrosora „Brilliance“ – dekoratívna forma paprade s jasnočervenými mladými listami, staršie listy majú bronzový nádych. Vysádza sa do polotieňa až tieňa do bežnej záhradnej pôdy. Dorastá do výšky 40-50 cm.

 • Geum rivale ‚Alabama Slammer‘ – krásny veľkokvetý kultivar kuklíka potočného s lososovo sfarbenými kvetmi. Vysádza sa na okraje jazierok a potôčikov do nulovej zóny, do rašelinových záhonov alebo  na vlhké miesta v skalkách či kvetinových záhonoch.  Darí sa mu na slnku aj v polotieni v trvalo vlhkom substráte. V období  kvitnutia od mája do júla  je skutočným šperkom medzi vlhkomilnými trvalkami.  Vytvára trsy v kvete  vysoké  30-40 cm.

   

   

 • Geum rivale ‚Flames of Passion‘- veľkokvetý kultivar kuklíka potočného s červenoružovými kvetmi. Uplatní sa  na brehoch jazierok a potôčikov na miestach s nulovou hĺbkou vody,  v  rašelinových záhonoch alebo  na vlhkých miestach v skalkách a kvetinových záhonoch.  Prospieva na slnku aj v polotieni v trvalo vlhkom substráte. Trsy vysoké  30-40 cm bohato kvitnú od apríla do júla.

   

   

 • Iris setosa ‚Nana‘ –  nízka forma kosatca štetinatého, ktorého pôvodný arál výskytu sa  rozkladá na severnej pologuli od Sibíre, cez Čínu, Severnú Kóreu, ostrovy Severného  Tichého oceánu až po severozápad Severnej Ameriky. V prírode rastie v nižších nadmorských výškach na vlhkých lúkach, brehoch tokov, jazier aj mora. V záhradách sa pestuje na okrajoch jazierok, potôčikov alebo len v dostatočne vlhkej pôde.  Je ideálny  do minijazierok. Kvitne v júni modrofialovými  široko otvorenými kvetmi. Je vysoký  20-25 cm.

   

 • Lysichiton americanus – lysichiton americký je pôvodne rozšírený na severozápade Severnej Ameriky od južnej Aljašky až po severnú Kaliforniu a Montanu, kde rastie v močiaroch, na brehoch potokov a stojatých vôd. Začiatkom 20.storočia splanel aj v močaristých oblastiach Británie a Írska. Je to veľmi zaujímavá a dekoratívna rastlina na vlhké miesta v záhrade, okraje okrasných a kúpacích jazierok, potôčikov, či do močiarnych biotopov. Vyžaduje slnečné alebo polotienisté stanovište a trvalo podmáčaný humózny substrát. Hĺbka vody nemá presahovať 2 cm. rastlina je mrazuvzdorná. Kvitne v marci až máji. Výška rastliny je 40- 80 cm. Po odkvitnutí vytvára veľkú ružicu listov, preto jej treba pri výsadbe ponechať viac miesta.

 • Mimulus ringens – pobrežná a močiarna rastlina pochádzajúca z východných a centrálnych území Severnej Ameriky. Je vhodná na plytké okraje jazierok a potôčikov na slnko aj do polotieňa. Kvitne v júni až júli. Dorastá do výšky okolo 80 cm. Vyhovuje jej hĺbka vody 0-10 cm.

 • Picea abies ‚Acrocona Nana‘  –  atraktívny čarovník smreka obyčajného. Je charakteristický tým, že sa na ňom tvoria početné  malé šišky, ktoré sú najprv  ružové  a neskôr zhnednú.  Na pestovanie je nenáročný, vyhovuje mu bežná priepustná záhradná pôda a poloha na slnku alebo v polotieni. Rastie pomaly, preto je vhodný do malých záhrad alebo predzáhradok a do väčších skaliek.

 • Tulipa praestans „Shogun“ – botanický tulipán s oranžovými kvetmi. Vhodný do väčších skaliek a do trvalkových záhonov. Vyžaduje slnečné miesto a priepustnú pôdu. Kvitne v apríli. Dorastá do výšky 25 cm.


Zobrazuje sa všetkych 12 výsledkov

Filtrovať podľa ceny

Substrát

Svetelné podmienky

Pozn.: V prípade lekien výška rastliny zodpovedá veľkosti kvetu
Translate »