Vitajte na stránke aquabiom.sk
 • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

 • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

 • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

 • Doprava zásielok ZDARMA

500

Zobrazuje sa všetkych 9 výsledkov


 • Adiantum pedatum rastie v podraste vlhkých lesov na východe Severnej Ameriky. Je to veľmi dekoratívna papraď s vejárovitými listami. Rozrastá sa pomerne pomaly do elegantného trsu. Sadíme ju do polotieňa až tieňa na mierne vlhké miesta vo väčších skalkách, trvalkových výsadbách s inými tieňomilnými rastlinami. Dorastá do výšky 30-40 cm. Adianthum pedatum  rastie dobre v bežnej  priepustnej  záhradnej pôde, najviac mu však vyhovujú humózne pôdy.

 • Aponogeton distachyos – aponogeton dvojklasý má pôvodné rozšírenie len v Juhoafrickej republike v provincii Western Cape. Je splanený v Austrálii,  na Novom Zélande, v Anglicku, južnom Francúzsku, Kalifornii a v iných oblastiach južnej Afriky. Rastie v plytkých stojatých a pomaly tečúcich vodách. Obdobia vysychania týchto biotopov prežíva vo forme hľúz, ktoré sú jedlé. Je to veľmi atraktívna vodná rastlina dekoratívna na hladine plávajúcimi oválnymi listami a zaujímavými bielymi dvojklasými súkvetiami stojacimi nad hladinou. Kvety majú príjemnú sladkú vôňu.  Kvitne od polovice jari do polovice leta. Je vhodný do všetkých typov záhradných jazierok aj do regeneračných zón biobazénov do hĺbky vody 40-50 cm na slnečné a polotienisté miesta.

 • Brunnera macrophylla má svoj pôvodný areál  na Kaukaze v Gruzínsku a Turecku. V prírode rastie v smrekových lesoch a na horských lúkach, kde vystupuje do nadmorskej výšky až 2000 metrov.

  V záhradách sa pestuje ako obľúbená trvalka do polotieňa, tieňa ale aj na slnko, ak je pôda dostatočne vlhká. Je vhodná do trvalkových záhonov, na väčšie  skalky alebo  ako podrast pod stromy a kry. Vyhovuje jej bežná priepustná a nie príliš suchá záhradná pôda. Vytvára bohaté trsy srdcovitých sýtozelených listov vysoké okolo 30 cm. Kvitne v apríli až júni početnými drobnými modrými kvetmi, ktoré pripomínajú nezábudky.

 • Jej pôvodný areál  je na Kaukaze v Gruzínsku a Turecku. V prírode rastie v smrekových lesoch a na horských lúkach, kde vystupuje do nadmorskej výšky až 2000 metrov.

  V záhradách sa pestuje ako obľúbená trvalka do polotieňa, tieňa ale aj na slnko, ak je pôda dostatočne vlhká. Je vhodná do trvalkových záhonov, na väčšie  skalky alebo  ako podrast pod stromy a kry. Vyhovuje jej bežná priepustná a nie príliš suchá záhradná pôda. Vytvára bohaté trsy srdcovitých strieborných listov vysoké okolo 30 cm. Kvitne v apríli až júni početnými drobnými nezábudkovými  kvetmi.

 • Dianthus „Starry Eyes“ – veľmi pekný kultivar nízkeho bieleho klinčeka s tmavo bordovým očkom. Výrazne sfarbené kvety kontrastujú so sivo striebornými  listami. Vysádzame ho do skaliek na miesta kde je slnko po väčšinu dňa do dobre priepustného substrátu. Kvitne v júni až júli.  Dorastá do výšku 10 cm.

 • Leucojum vernum – bleduľa jarná rastie v južnej a strednej Európe na vlhkých lúkach a vo vlhkých lužných lesoch. V záhradách sa pestuje v polotieni v hájnych partiách, na  vlhších miestach v skalkách alebo pri jazierkach. Kvitne koncom februára až v marci. Je vysoká 15-20 cm.

 • Matteuccia struthiopteris – perovník pštrosí je papraď rozšírená  v miernom pásme severnej pologule na polotienistých alebo aj slnečných stanovioštiach, kde je dostatok vlahy ako sú brehy tečúcich alebo stojatých vôd, či vlhké zníženiny. Táto pomerne mohutná papraď je obľúbenou okrasnou rastlinou v záhradách a parkoch. Varené mladé rašiace stočené listy perovníka pštrosieho sú obľúbenou zeleninou v Severnej Amerike. V záhrade ho vysádzame do polotieňa až tieňa, kde mu zabezpečíme dostatok vlahy a kde je chránený pred vetrom. Dokáže husto zarásť aj väčšie plochy, kde efektívne potláča rast burín. Vytvára lievikovité ružice sterilných listov vysoké 50-80 cm, ktoré vytvárajú na výbežkoch nové ružice.  Na niekoľkoročných ružiciach  v strede vyrastajú hnedočervené fertilné listy s výtrusmi.

 • Onoclea sensibilis – papraď onoclea citlivá je rozšírená v Severnej Amerike, vo východnej Ázii, Číne a na ruskom Ďalekom východe. V prírode sa vyskytuje vo vlhkých močaristých a lesných biotopoch, na brehoch potokov a riek a vlhkých lúkach. Najlepšie sa je darí na vlhkých až podmáčaných miestach v polotieni. Je vhodná do hájnych partií záhrad, na okraje jazierok  a potôčikov do nulovej zóny, do rašelinových záhonov a na vlhšie miesta v skalke. Dorastá do výšky okolo 40-50 cm. Listy sú veľmi dekoratívne a prechádzajú počas vývinu farebnou premenou. Mladé sterilné listy sú červenohnedé a veľmi lesklé, neskôr sú svetlozelené. Plodné listy sú úplne odlišné tvarom aj hnedočervenýcm sfarbením.

 • Trollius chinensis ‚Golden Queen‘ – Žltohlav čínsky pochádza z Ázie. Je to vlhkomilná vyššia trvalka vhodná na okraje jazierok do tzv. nulovej zóny (hĺbka vody 0 cm), alebo do trvalkových záhonov s vyššou vlhkosťou pôdy na slnko aj do polotieňa. Vyžaduje humóznu pôdu. Kvitne v júni až júli. V dobe kvitnutia má výšku 40-50 cm.


Zobrazuje sa všetkych 9 výsledkov

Filtrovať podľa ceny

Substrát

Svetelné podmienky

Pozn.: V prípade lekien výška rastliny zodpovedá veľkosti kvetu
Translate »