Vitajte na stránke aquabiom.sk
  • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

  • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

  • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

  • Doprava zásielok ZDARMA

15-20

Zobrazujú sa všetky 4 výsledky


  • Campanula dolomitica pochádza z Kaukazu. Je to veľmi pekný a v skalke spoľahlivo rastúci zvonček s krémovo bielymi početnými kvetmi a plstnatými listami.  Sadíme ho na slnečné miesta v skalke, dobre znáša aj sucho a ľahký polotieň. Pôda má byť dobre priepustná a s obsahom vápnika. Kvitne v júni. Dorastá do výšky 10-20 cm.

  • Crassula recurva má pôvod v Austrálii a na Novom Zélande. Vytvára pekné husté svetlozelené koberce na dne a okrajoch vodných plôch. Je to vynikajúca submerzná okysličujúca rastlina a súčasne poskytuje úkryt pre vodné živočíchy. Vyhovuje jej hĺbka vody 5 až 80 cm. Môže rásť aj na vzduchu ale korene musia byť stále vo vode. Porast býva vysoký 10 až 20 cm. Kvitne drobnými bielymi kvietkami na koncoch vyčnievajúcich nad hladinu. Je vhodná na prekrytie okrajov jazierkovej fólie a ako čistiaca a okysličujúca rastlina. Crassula recurva je tiež jednou z najvďačnejšíchp vodných rastlín na boj proti vláknitým riasam.

  • Globularia valentina pochádza zo severovýchodného Španielska. Na pestovanie je nenáročná. V skalke ju pestujeme na slnečnom mieste v priepustnej pôde. Kvine v máji až júni.  V kvete dosahuje výšku 15-20 cm.

  • Prunella grandiflora – černohlávok veľkokvetý je európsky druh s hlavným výskytom v strednej a východnej Európe. Rastie v teplých nížinných oblastiach na vápencových a bázických podkladoch v nízkych trávnatých porastoch a na okrajoch lesov, kde nie je príliš suchá pôda. V skalke sa mu darí na slnečných až polotienistých  miestach s priepustnou pôdou s obsahom vápnika. Je vysoký okolo 15 cm. Kvitne v júni až auguste.


Zobrazujú sa všetky 4 výsledky

Filtrovať podľa ceny

Substrát

Pozn.: V prípade lekien výška rastliny zodpovedá veľkosti kvetu
Translate »