Vitajte na stránke aquabiom.sk
 • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

 • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

 • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

 • Doprava zásielok ZDARMA

krémová

Zobrazuje sa všetkych 6 výsledkov


 • Anemone multifida – veternica rozšírená v arktických, subarktických a alpínskych oblastiach Severnej a Južnej Ameriky. Rastie na trávnatých aj krovinatých stráňach,  vo svetlých lesoch aj na skalnatých svahoch. Je vhodná do skaliek aj do hájnych partií v záhradách a parkoch na slnko aj do polotieňa. Na pôdu je nenáročná, rastie bez problémov v bežnej záhradnej  pôde. Je vysoká okolo 10-15 cm. Kvitne v apríli až máji. Je to liečivá rastlina s antireumatickými účinkami.

 • Campanula dolomitica pochádza z Kaukazu. Je to veľmi pekný a v skalke spoľahlivo rastúci zvonček s krémovo bielymi početnými kvetmi a plstnatými listami.  Sadíme ho na slnečné miesta v skalke, dobre znáša aj sucho a ľahký polotieň. Pôda má byť dobre priepustná a s obsahom vápnika. Kvitne v júni. Dorastá do výšky 10-20 cm.

 • Lewisia tweedyi pochádza z juhozápadu USA, kde rastie v riedkych borovicových lesoch v kyslej borovicovej hrabanke na žulovom podloží. V skalke sa preto treba snažiť vytvoriť podobné prostredie. Má rada slnečnú svetlú polohu ale nie popoludňajší úpal. Substrát má byť kyslý, dobre priepustný a miesto výsadby dobre oddrenážované. V zime je vhodná ochrana  pred nadmernou vlhkosťou. Dá sa pestovať aj v miniskalkách v nádobách. Kvitne v apríli až máji. Vytvára ružice vysoké okolo 10-15 cm.

   

   

 • Orostachys iwarenge – sukulentná rastlina z východnej Ázie. Tvorí dužnaté sivo osrienené ružice, ktoré vykvitnú do zaujímavých kužeľovitých súkvetí koncom leta. Sadí sa na slnečné dobre drenážované miesto do substrátu s vyšším podielom neutrálnej kamennej drviny. V kvete má výšku do 10-15 cm. Nekvitnúca má výšku do 5 cm.

 • Pulsatilla albana – farebne variabilný poniklec z Kaukazu. V skalke ho pestujeme na slnečnom suchom mieste v priepustnej pôde. Kvety môžu byť žlté, krémovo-biele a svetlejšie alebo tmavšie fialovo-modré. Kvitne v máji. Výška rastliny je do 15 cm.

 • Rhodanthemum hosmariense “Sunshine Peach” – nízka chryzantéma z pohoria Atlas v Maroku. Vyžaduje slnečné suchšie miesto a veľmi dobre priepustný substrát. Je mrazuvzdorná do -10 stupňov. V zime ju treba chrániť pred  vlhkom.  Vysádza sa do väčších skaliek, do nádob alebo vyvýšených záhonov. Je dekoratívna striebornými úzkymi listami a broskyňovo sfarbenými kvetmi, ktoré ju zdobia veľmi dlho od skorej jari až do leta. Vytvára polodrevité polguľovité kríčky  vysoké v dobe kvitnutia okolo 15 cm.


Zobrazuje sa všetkych 6 výsledkov

Filtrovať podľa ceny

Substrát

Pozn.: V prípade lekien výška rastliny zodpovedá veľkosti kvetu
Translate »