Vitajte na stránke aquabiom.sk
  • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

  • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

  • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

  • Doprava zásielok ZDARMA

E-shop

Vážený zákazníci, žiaľ počasie túto jar mimoriadne nepraje rýchlemu vybavovaniu objednávok a ani rastlinkám v ich raste po zimnom odpočinku. Preto sa ospravedlňujem za dlhšiu dobu vybavovania objednávok v tomto období a prosím Vás o trpezlivosť. Určite sa na Vašu objednávku nezabudne. Objednávok je prirodzene teraz na jar veľa a dní, kedy ich je možné vybavovať bolo zatiaľ ako šafránu. Za pochopenie tejto náročnej situácie a Vašu trpezlivosť ďakujem. 

Zobrazuje sa všetkych 6 výsledkov


  • Dianthus drenovskianus – pochádza z oblasti Bajkalu. Je to krásny nízky kompaktný klinček. Vysádza sa do skaliek, suchých múrikov a korýt. Vyžaduje slnko po väčšimu dňa a dobre priepustný substrát. Vytvára husté kompaktné vankúšiky vysoké do 4 cm. Rozrastá sa pomaly. Kvitne koncom apríla a v máji.

  • Edraianthus dinaricus  je endemitom hôr nad pobrežím Jadranu v Chorvátsku. Rastie tu  v štrbinách vápencových skál na slnečných skalnatých svahoch.  Vysádza sa do skaliek a miniskaliek v nádobách  medzi vápencové kamene alebo priamo do otvorov v mäkkom travertíne – penovci. Vyžaduje slnko po väčšinu dňa, štkovitý substrát a dobrý odtok vody. Vytvára nízke trsíky  tenkých striebristo-zelených trávovitých listov. Fialovomodré kvety sú na stonkách dlhých  2-3 cm  jednotlivo. Kvitne koncom mája a v júni.

  • Helichrysum milfordiae je endemická rastlina Juhoafrickej republiky, kde sa vyskytuje na malom území v Dračích horách. Osídľuje tu políčka medzi skalami  v  výške 3000-3500 metrov nad morom. Vytvára nízke ploché vankúšiky až koberčeky zo strieborných silno plstnatých ružíc. Potrebuje slnečné stanovište a priepustný substrát s prídavkom hrubého piestu a nevápencovej kamennej drviny. Úpalové a veľmi  suché miesta nie sú vhodné. Kvitne v júni lesklými slamienkovitými veľmi atraktívnymi kvetmi bielej až krémovej farby, ktoré sa otvárajú len za slnečného počasia. Zatvorené kvety sú zvonka karmínovočervené. V kvete má výšku do 4-5 cm cm.

  • Saxifraga ‘Corona’ – kultivar lomikameňa zo sekcie Porphyrion. Jeho názov je odvodený odslnečnej korony, ktorú tvarom a sfarbením  kvetu pripomína, nie od koronavírusu! Vyznačuje sa veľkými svetlo  krémovo žltými kvetmi  s tmavožltým stredom, ktoré rastú jednotlivo na krátkych stonkách. Typický tvar dodávajú kvetu nadol ohrnuté okvetné lístky.  Pestuje sa vo vápencových skalkách alebo miniskalkách v nádobách.  Sadí sa na východné strany skalky alebo iné miesta chránené pred horúcim poludňajším a popoludňajším slnkom, do škár medzi kamene alebo do otvorov v mäkkom travertíne – penovci. Subtrát má byť mierne vlhký, dobre priepustný s obsahom vápencovej drviny. Rozrastá sa pomaly. Listy sú strieborné ihlicovité. Kvitne v marci až apríli.

  • Saxifraga x boydii ‘Sulphurea’ – kultivar lomikameňa zo sekcie Porphyrion. Pestuje sa v travertínových alebo špárových skalkách a v miniskalkách v nádobách. Vysadiť ho treba do štrbín medzi kamene alebo do otvorov v mäkkom travertíne – penovci na miesta oslnené ráno a dopoludnia. Substrát má mať mierne vlhký, priepustný s prídavkom vápencovej drviny.  Ježaté listové ružice sú tvorené ihlicovitými sivo modrastými lístkami. Krémové kvety so žltým stredom sú jednotlivo na červenkastých stonkách dlhých 3-4 cm. Kvitne v marci až apríli.

  • Townsendia condensata – má roztrúsený výskyt na západe  USA a v Alberte v Kanade. Rastie tu v nadmorských výškach 2300-3500 metrov na skalnatých svahoch a suťoviskách.  V skalke ju pestujeme na slnečných  dobre drenážovaných miestach s veľmi priepustným  štrkovito-piesočnatým substrátom. Treba ju chrániť pred nadmernou vlhkosťou, preto je vhodné vysadiť ju pod previs strechy alebo do skalkového skleníka. Možno ju pestovať aj v miniskalke v nádobe. Vytvára veľmi pekné sivé ružice chlpatých úzkych listov vysoké do 4-5 cm. Kvitne svetloružovými  kvetmi v máji, niekdy opakuje kvitnutie  aj v lete.


Zobrazuje sa všetkych 6 výsledkov

Filtrovať podľa ceny

Pozn.: V prípade lekien výška rastliny zodpovedá veľkosti kvetu
Translate »