Vitajte na stránke aquabiom.sk
 • 3D návrhy záhrad, realizácie záhrad na kľúč

 • Široký výber skalničiek, papradí, vodných rastlín…

 • lekien, trvaliek, listnatých a ihličnatých drevín za najlepšie ceny

 • Doprava zásielok ZDARMA

3-7 cm

Zobrazuje sa všetkych 10 výsledkov


 • Arnica rydbergii – rastie v subalpínskom a alpínskom pásme západnej časti Severnej Ameriky. V skalke sa pestuje jednoducho, na slnečnom ale nie úpalovom stanovišti so stredne vlhkou priepustnou pôdou.. Kvitne v apríli až máji, výška v kvete je 20- 25 cm.

 • Crassula recurva má pôvod v Austrálii a na Novom Zélande. Vytvára pekné husté svetlozelené koberce na dne a okrajoch vodných plôch. Je to vynikajúca submerzná okysličujúca rastlina a súčasne poskytuje úkryt pre vodné živočíchy. Vyhovuje jej hĺbka vody 5 až 80 cm. Môže rásť aj na vzduchu ale korene musia byť stále vo vode. Porast býva vysoký 10 až 20 cm. Kvitne drobnými bielymi kvietkami na koncoch vyčnievajúcich nad hladinu. Je vhodná na prekrytie okrajov jazierkovej fólie a ako čistiaca a okysličujúca rastlina. Crassula recurva je tiež jednou z najvďačnejšíchp vodných rastlín na boj proti vláknitým riasam.

 • Drosanthemum hispidum – sukulentná skalnička na plné slnko a sucho, nenáročná. Sadíme ju do piesčito-štrkovitého substrátu na dobre drenážované miesto. V období vegetácie jej doprajeme viac vlahy. V zime jej zabezpečíme suchý kryt. Veľmi bohato kvitne nepretržite od konca apríla do mrazov. Výška je okolo 7-9 cm.

 • Erigeron leiomerus rastie v Severnej Amerike v Skalistých Horách v sualpínskom a alpínskom pásme na skalnatých vysokohorských holiach a v riedkych ihličnatých lesoch. V skalke je na pestovanie nenáročný. Vyhovuje mu plné slnko alebo mierny polotieň, priepustný substrát s prímesou drobnej kamennej drviny a piesku. Kvitne v apríli až máji  žiarivo fialovými veľmi lesklými kvetmi. Kvety sú jednotlivo na stonkách vysokých 7-10 cm.

 • Lewisia tweedyi pochádza z juhozápadu USA, kde rastie v riedkych borovicových lesoch v kyslej borovicovej hrabanke na žulovom podloží. V skalke sa preto treba snažiť vytvoriť podobné prostredie. Má rada slnečnú svetlú polohu ale nie popoludňajší úpal. Substrát má byť kyslý, dobre priepustný a miesto výsadby dobre oddrenážované. V zime je vhodná ochrana  pred nadmernou vlhkosťou. Dá sa pestovať aj v miniskalkách v nádobách. Kvitne v apríli až máji. Vytvára ružice vysoké okolo 10-15 cm.

   

   

 • Phyteuma scheuchzeri – vyskytuje sa v západných Alpách najďalej po Tyrolsko. V prírode rastie na skalách a skalnatých svahoch na vápencových aj silikátových horninách. Vystupuje do nadmorskej výšky 2250 m.

  V skalke sa vysádza na slnečné no nie príliš úpalové miesta alebo do mierneho polotieňa. Je vhodný aj do miniskaliek vnádobách. Použijeme priepustný substrát s vyšším podielom kamennej drviny. Substrát môže byť neutrálny aj vápenatý. Kvitne v lete od júna do augusta. Vytvára malé trsy v dobe kvitnutia vysoké  okolo 12 cm.

   

 • Saponaria ocymoides – mydlica bazalkovitá rastie v horách  južnej a juhozápadnej Európy. V prírode sa vyskytuje na skalnatých svahoch a suťoviskách od podhorského pásma až do 2300 m nad morom. V záhradách je pestovaná ako nenáročná skalnička na plné slnko a sucho.  Pomerne rýchlo pokryje väčšie plochy alebo vytvorí bohato kvitnúce previsy v suchých múrikoch a na okrajoch vyvýšených záhonov. Kvitne v máji až júni. Je vysoká 10-15 cm.

 • Saxifraga callosa var. australis “Lantoscana” – pochádza z francúzskych  a talianskych Prímorských Álp, kde rastie v puklinách na vápencových skalách.

  Tento krásny lomikameň s dlhými úzkymi listami treba pestovať v podmienkach, ktoré sa približujú tým jeho v prírode. Vyhovuje mu vysadenie do štrbiny medzi vápencovými skalami alebo do otvoru v travertíne na strmších  sklonoch v skalke  alebo suchom múriku na strane otočenej na sever alebo východ.  Časom vytvorí nahlučenú skupinu listových ružíc. Kvitne v máji až júli veľmi bohatými až 20 cm dlhými súkvetiami bielych kvetov.

 • Saxifraga grisebachii – krásny lomikameň pôvodom z Balkánu. Darí sa mu na vápencových skalkách na stranách odklonených od slnka. Dobre znáša teplé letné počasie.  Najlepšie rastie v dierach alebo úzkych špárach v travertíne.  Vynikne na zvislých stenách, v suchých múrikoch alebo v miniskalkách v nádobách. Kvitne v apríli až máji. V kvete dosahuje výšku 10-15 cm. Po odkvitnutí  vytvára nové listové ružice.

 • Viola jooi – fialka pochádzajúca z Transylvánskych Álp v Rumunsku so svetlo ružovo-fialovými kvetmi.   Vysádzame ju na slnko aj do polotieňa do priepustnej štrkovitej pôdy. Je vhodná do skaliek, nádob, suchých múrikov alebo na vyvýšené záhony. Kvitne v apríli až máji. Je vysoká 4-6 cm.


Zobrazuje sa všetkych 10 výsledkov

Filtrovať podľa ceny

Substrát

Svetelné podmienky

Pozn.: V prípade lekien výška rastliny zodpovedá veľkosti kvetu
Translate »